fbpx

otel sosyal medya yonetimi

Otel Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi Nedir? 

Günümüzde kullanıcı sayısı milyarlarla ölçülen dijital medya platformlarındaki marka veya tüzel kişilerin; bu sayfaları nasıl kullanacağı, hedef kitleleri, nasıl büyüyeceği, imaj yönetimleri gibi birçok konuda yapılan çalışmalara Sosyal Medya Yönetimi denmektedir.

Günümüzde çok güçlü bir pazarlama stratejisi konumundadır. Mobil cihazların kullanımının artmasının bu konuda büyük etkisi olmuştur. Bahsedilen büyük kalabalıklar günlük olarak bu platformları kullanmakta ve direkt olarak sosyal medya hesaplarına giriş yapmaktadır. Bu yüzden tanıtımınızı ve satışınızı yapacağınız en doğru platform da sosyal medya olacaktır.

Sosyal medya yönetimi basit bir çalışma değildir. Günümüzde uzmanlık alanları da olan bir iş kolu haline gelmiştir. Bu yüzden doğru politika ile büyümeyi amaçlayan markalar veya kişiler kesinlikle profesyonellerden yardım almalıdır.

Sosyal medya yönetimi için Nexus Yazılım gibi 360 derece reklam hizmeti veren ajanslarla çalışabilir, hesaplarınızın tasarımını, güncelliğini, iletişim stratejisini ve kalitesini emin ellere emanet edebilirsiniz.

Oteller İçin Sosyal Medya Yönetimi

Her sektör için olduğu gibi konaklama sektöründe de sosyal medya yönetimi çok önemlidir. Otelinizin sosyal medya hesaplarını etkili kullanarak müşteri kitlenizi genişletebilir, rezervasyon maliyetlerinizi düşürerek tercih edilme şansınızı arttırabilirsiniz.

Sosyal medyada etkili ve aktif bir strateji izlerseniz;

• Misafirlerinizle anlık iletişim gerçekleştirebilir, olumsuz anlarda daha hızlı çözüm üretebilirsiniz.
• Oteliniz ile ilgili gelişmeleri hızlı bir şekilde duyurarak geri dönüşüm alabilirsiniz.
• Misafirlerinizle kuracağınız samimi ve şeffaf iletişim sonucunda, sadık müşteriler edinebilirsiniz.
• Sezonluk kampanyalarınızı daha hızlı duyurabilir ve tek çalışma ile geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.
• Misafirleriniz için anketler açabilir, otelinizin olumlu ve olumsuz yanlarını öğrenerek kendinizi ileri taşıyabilirsiniz.
• Sosyal medyada aktif olarak bulunmak, arama motorları sonuçlarında da olumlu etkiler yaratacaktır. Daha üst sıralarda görünerek ve pozisyonunuzu güçlendirerek daha kolay ulaşılabilir hale gelebilirsiniz.
• Sosyal medya reklamları çok önemlidir. Bu reklamlar sayesinde web sitenizdeki trafiği arttırabilir ve dönüşümü de yükselterek satışlarınızda kar elde edebilirsiniz.

× Whatsapptan İletişime Geçmek İçin Tıklayınız